MACD

  1629

  Moving Average Convergence Divergence. Wskaźnik analizy technicznej stworzony w 1979 roku przez Gerarda Appela. Zadaniem wskaźnika jest badanie zbieżności oraz rozbieżności średnich ruchomych. Jest różnicą wartości długoterminowej oraz średnioterminowej średniej wykładniczej, a składa się z dwóch linii – MACD oraz linii sygnału. Jeden z najpopularniejszych wskaźników analizy technicznej na świecie.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Analityk Techniczny
  Przyszłe ruchy cen na rynku akcji, surowców i walut prognozuje wyłącznie na podstawie wykresów. Swoje przekonania opiera na podstawowych założeniach analizy technicznej, które mówią, że rynek dyskontuje wszystko, ceny podlegają trendom, a historia się powtarza. Analizuje zachowanie się cen w przeszłości, formacje techniczne oraz wykorzystuje wskaźniki analizy technicznej, takie jak średnie ruchome czy oscylatory. W swojej analizie całkowicie pomija fundamentalne aspekty inwestowania.