London Stock Exchange

  1445

  Giełda Papierów Wartościowych w Londynie, należąca do London Stock Exchange Group. Największa giełda Wielkiej Brytanii i jedna z największych grup giełdowych na świecie. Powstała w 1801 roku, jednak jej historia sięga XVII wieku, kiedy rozpoczęto handel udziałami w wyprawach morskich. Siedziba giełdy London Stock Exchange znajduje się na Paternoster Square w Londynie.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Szkolenia z ekspertami to najlepszy sposób, aby ugruntować swoją wiedzę o rynkach finansowych. Zapisz się na bezpłatne szkolenia już dziś!

  BIORĘ UDZIAŁ W SZKOLENIACH

  Ekonomista
  Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.