Korekta dywidendy

  1495

  Sytuacja występująca w przypadku, gdy inwestor posiada otwarty kontrakt CFD na akcje i/lub indeksy w dniu rozliczenia dywidendy. Kontrakty i indeksy mogą podlegać korekcie dywidendy, czyli korekcie kursu o wartość wypłaconej dywidendy. Jeżeli inwestor posiada długą pozycję, wartość dywidendy zostanie dopisana do salda jego rachunku, a w przypadku pozycji krótkiej zostanie ona odjęta. Szczegółowe warunki dotyczące korekty dywidendy znajdują się w szczegółowej ofercie brokera.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Inwestor
  Posiada średnio- i długoterminowe nastawienie do inwestowania. Zawiera niewiele transakcji w miesiącu – często jedną lub nawet żadnej – w oczekiwaniu na realizację zakładanego scenariusza rynkowego. Decyzje inwestycyjne podejmuje na podstawie analizy fundamentalnej, natomiast sam moment wejścia i wyjścia z pozycji definiuje z wykorzystaniem narzędzi analizy technicznej. Inwestuje w wartość, nie interesuje go szum rynkowy na niskich interwałach czasowych.