Analiza techniczna

  1592

  Zbiór technik analizowania wykresów cenowych mających na celu prognozę przyszłej ceny bądź kursu danego instrumentu. Może być stosowana na wszystkich rynkach – walutowym, akcyjnym, towarowym, dłużnym itd. Składają się na nią wskaźniki i oscylatory analizy technicznej, formacje cenowe, świece japońskie, geometria rynku, liczby Fibonacciego i wiele innych. Analiza techniczna jest obecnie najpopularniejszą metodą analizy wykorzystywaną przez traderów.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Analityk Techniczny
  Przyszłe ruchy cen na rynku akcji, surowców i walut prognozuje wyłącznie na podstawie wykresów. Swoje przekonania opiera na podstawowych założeniach analizy technicznej, które mówią, że rynek dyskontuje wszystko, ceny podlegają trendom, a historia się powtarza. Analizuje zachowanie się cen w przeszłości, formacje techniczne oraz wykorzystuje wskaźniki analizy technicznej, takie jak średnie ruchome czy oscylatory. W swojej analizie całkowicie pomija fundamentalne aspekty inwestowania.