Czy fundamentalne dane mogą okazać się fake news’em?

SP500
Źródło: Admiral Markets MT5, SP500 wykres m15 od 26 września 2019 do 01 października 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.
J2T Trade

Na indeksie spółek amerykańskich S&P 500 możemy dziś obserwować bardzo agresywną przecenę, będącą rezultatem słabych odczytów PMI dla przemysłu. Niezwykle intensywna akcja cenowa i spadek o niemal 40 punktów w ciągu niespełna 35 minut, wraz z widocznymi miejscami odkupu, każą zakładać, że w późniejszych godzinach możemy spodziewać się wzrostów do poziomu 2981 punków, a więc dolnej granicy konsolidacji, z której nastąpiło wyłamanie short.

Potencjał spadkowy ruchu jest ograniczony przez dość szeroką strefę podażową, znajdującą się pomiędzy poziomem 2945 a 2962 punktów. Śledząc price action na interwale H1, wyraźnie widać, że w tym przedziale cenowym już 3-krotnie niedźwiedzie spotkały się z bardzo silną absorpcją podaży, która w konsekwencji wypchnęła cenę wzwyż.
Czy podobny scenariusz ma szanse realizacji w dniu dzisiejszym? Jak najbardziej tak, zważywszy, że momentum spadkowe powoli wygasa, zaś cały ruch wykonany był na minimalnej płynności. Niepokoi jednak brak wyraźnego punktu wsparcia, co oznacza, że każda pozycja long, powinna być zajmowana dopiero po klarownej zmianie kierunku i struktury rynku w interesującym nas horyzoncie czasowym.

SP500
Źródło: Admiral Markets MT5, SP500 wykres m15 od 26 września 2019 do 01 października 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Jan Kotowski

Sprawdź możliwości handlu u wielokrotnie nagradzanego brokera. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

FP Markets

OTWIERAM KONTO DEMO

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Powyższa treść ma wyłącznie charakter informacyjny i prezentują opinie własne autorów. Treść ta sporządzona została rzetelnie, z należytą starannością i nie stanowią podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych, porady inwestycyjnej ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715). Portal www.tradersarea.pl oraz dostawca treści nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie transakcje, szkody, poniesione wydatki oraz utracone korzyści powstałe w związku z decyzjami inwestycyjnymi podejmowanymi w oparciu o udostępnione na stronie www.tradersarea.pl treści.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jan Kotowski
Zastępca dyrektora polskiego oddziału Admiral Markets. Pasjonat rynków finansowych i trader indywidualny z ponad 10 letnim doświadczeniem. Swoją przygodę z rynkami rozpoczął już w liceum od popularnej, internetowej gry giełdowej. Pierwsze sukcesy zachęciły go do dalszego zgłębienia tematu wirtualnego obrotu giełdowego. Już w trakcie zdobywania wykształcenia kierunkowego, profesjonalnie związał się z sektorem finansowym w 2010 roku. Zdobywał doświadczenie zawodowe po obu stronach rynku, pracując w dealing roomach i departamentach ekonomicznych największych spółek Skarbu Państwa, państwowych i międzynarodowych banków oraz w propriatry trading’u. Zafascynowany rzeczywistą mechaniką rynków i spojrzeniem/analizą badającą przede wszystkim order flow (z j.ang. strumień zleceń).